A haza védelmében
A kormányfő ráfordult a 2026-os választásokra, folyamatosan apadó jobboldali szavazóbázisát ezzel a bejelentéssel is meg kívánja tartani.
A kormányfő ráfordult a 2026-os választásokra, folyamatosan apadó jobboldali szavazóbázisát ezzel a bejelentéssel is meg kívánja tartani.
Nagy Márton a foglalkoztatási, szociálpolitikai, egészségügyi és fogyasztóvédelmi tanács ülésére érkezett a belga fővárosba, ahol a tanácskozást megelőzően angol nyelven adott nyilatkozatot.
Megdöbbentő számot határoztak meg az ország extra munkaerőigényére, ehhez migránsok millióira lesz szükség.
Ukrajna számára a visszacsábítás nehéz lesz.
Szakértők aggodalmukat fejezik ki az alacsonyabb jövedelmű régiókból történő agyelszívás miatt, mivel a gazdag országok elhalásszák munkavállalóikat.
Ma úgy néz ki, inkább az unalmas és veszélyes munkáktól szabadítanak meg minket – akár néhány éven belül az otthonunkban is.
Jövőre – éves átlagban – már 4 százalék alá mérséklődhet az állástalanok aránya.
Egy közelmúltbeli jelentés szerint a vállalatok elégedetlenek a Z generációs alkalmazottakkal, és a jövőben elkerülik a friss diplomások felvételét.
Egyre komolyabb a munkaerőhiány, ami komoly nehézséget okoz az ukrán gazdaságnak.
Nem tudom, hogy Németország vissza tud-e fordulni ezen az úton, de azt tudom, hogy nekünk nem lenne szabad erre az útra lépni!
Az iconFESZT gazdaságpolitikai konferencia vendége volt Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Tarcalon. Aktuális gazdasági ügyekben kérdeztük. Villáminterjúnk.
Az egyik 13 éves gyermek heti 50-60 órát dolgozott egy alabamai összeszerelőszalag mellett.
Ezért jönnek távol-keleti munkások Magyarországra az iparkamara elnöke szerint.
A Gyurcsány-korszakhoz képest egymillióval dolgoznak többen – derült ki a Nemzetgazdasági Minisztérium közleményéből.
Tovább javulnak a magyar foglalkoztatási adatok. A februári számok szerint 4,723 millióan dolgoztak, a munkanélküliségi ráta 4,6 százalék.
A nemzetgazdasági miniszter a jövőbe tekintve azt írta, várakozásaik szerint 4 százalék körülire gyorsul 2024-ben a növekedés.
Az Európai Bizottság nemrégiben munkaközvetítő rendszer kidolgozását javasolta, és „tehetségpartnerségeket” hoz létre Tunéziával, Marokkóval, Egyiptommal, Bangladessel és Pakisztánnal.
A nyertesek: Kína, Mexikó, Dél-Korea. A vesztesek: Kanada, Japán és az USA.
A kormány felkínálta a hátrányos helyzetű és cigány munkakeresőknek, hogy megragadják a veszett fejsze nyelét.
Ez a gazdaságvédelem kikre irányul? Ez a német és a francia autógyártás védelmére irányul.